fbpx

O mnie

Witaj, cieszę się, że jesteś!

Nazywam się Dorota Połojko.

Z pasji i wykształcenia jestem psychologiem, z powołania żoną i mamą trójki małych dzieci.

Pracuję  i staram się żyć w duchu Rodzicielstwa Bliskości oraz Porozumienia bez Przemocy.

Wspieram rodziny w budowaniu relacji i komunikacji opartej na empatii. Pracuję z kobietami w okresie okołoporodowym oraz rodzicami małych dzieci (0-6 lat). Pomagam  zadbać o siebie w wymagającej roli rodzica, zaufać swoim kompetencjom wychowawczym i zrozumieć zachowanie dziecka.

Organizuję zajęcia ogólnorozwojowe dla małych dzieci i ich opiekunów, i prowadzę warsztaty dla rodziców. Udzielam konsultacji telefonicznie i za pomocą Skype. Mieszkam w Bytowie (woj. pomorskie).

Dzieci są w moim życiu obecne od zawsze- towarzyszyłam im w rozwoju, jako siostra piątki młodszego rodzeństwa, zastępowa w harcerstwie, wolontariuszka, niania, animatorka zabaw i pilot szkolnych wycieczek. Jednak zostanie mamą było dla mnie przełomem i zobaczyłam, jak wielkim darem i wyzwaniem jest rodzicielstwo. Jest ono dla mnie wspólną drogą w relacji, w której rodzic jest przewodnikiem, jednak i on może wiele nauczyć się od dziecka i dzięki niemu. Zadziwia mnie, jak wiele.

Doświadczenie zawodowe zdobywałam m.in. w Centrum Interwencji Kryzysowej Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę (dawniej Dzieci Niczyje), w AKADEMII PRZYSZŁOŚCI (Stowarzyszenie WIOSNA), Centrum Diagnozy i Terapii Zaburzeń Rozwojowych, alternatywnych przedszkolach  oraz Fundacji „Między Słowami”. Przeprowadzałam również normalizację „Neuropsychologicznej Diagnozy Dziecka”, wśród dzieci od 2 do 7 lat oraz badałam rozwój dzieci przedwcześnie urodzonych.

Nieobce są mi trudności mam karmiących piersią, którym poświęciłam część mojej pracy magisterskiej. Sama również jestem mamą karmiącą- obecnie w tandemie.

Ukończyłam m.in. :

 – Studia magisterskie z psychologii na Uniwersytecie Gdańskim z przygotowaniem pedagogicznym. Moją specjalnością była Neurobiopsychologia, co oznacza, że dodatkowo uczyłam się neurobiologii- zgłębiając sposób działania mózgu.

– Szkolenie „Rodzicielstwo bliskości dla profesjonalistów” prowadzone przez Agnieszkę Stein i Annę Łagód

Studium Relacji w Edukacji w oparciu o Porozumienie bez Przemocy

-Szkolenia Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę dla trenerów warsztatów umiejętności rodzicielskich:

–  „Rodzina jak drużyna

– ,„Wychowanie bez klapsa: jak z szacunkiem i miłością wyznaczać dziecku granice”

  –„Wykorzystywanie seksualne dziecka: rozpoznanie wsparcie, zgłaszanie”

-Liczne szkolenia prowadzone przez Stowarzyszenie WIOSNA dotyczące edukacji dzieci.

-Program stażowo- woluntarystyczny w Centrum Interwencji Kryzysowej Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę, gdzie zostałam przeszkolona w zakresie udzielania pomocy w kryzysie (przemoc, molestowanie seksualne, żałoba, uzależnienia, kryzys suicydalny)

Obecnie biorę udział w  Rocznym Studium Mediacji prowadzonych metodą Porozumienia bez Przemocy, przez certyfikowanych trenerów NVC.

Jednak ciągle to małżeńskie i rodzicielskie wyzwania pozostają dla mnie najlepszą (choć i najtrudniejszą), drogą do rozwoju.

Wierzę, że Bóg jest najwspanialszym rodzicem świata i od Niego uczę się bezwarunkowej miłości. Codziennie uczę się też od dzieci: postawy badacza, autentyczności, bycia tu i teraz.

Wierzę, że jesteśmy stworzeni do relacji- jednak te dobre i głębokie nie dzieją się przypadkiem, ale budujemy je idąc przez życie- każdego dnia.

Zapraszam Cię do wspólnej podróży.

Buduj w swojej rodzinie relacje, o jakich marzysz!